Rehabilitacja

Masaż

Jest to zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki i polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu do serca. Masaż powinien być wykonywany rytmicznie, bez rozciągania skóry nieuzbrojoną ręką.

Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowywać mięśnie do wysiłku.

Masaż leczniczy - masaż polegający na wykorzystywaniu rąk fizjoterapeuty w celu odprężenia i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele technik tego masaż, wszystkie jednak opierają się na technikach masażu klasycznego. Główne ruchy polegają na stosowaniu nacierania, głaskania, uciskania, ugniatania lub mocnego oklepywania skóry, mięśni lub stawów.

Główny cel to złagodzenie sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego. Stosuje się go również dla ogólnego odprężenia oraz przezwyciężenia stresu.  Masaż leczniczy zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza leczenie jak i przemianę materii.

Koszt:

masaż leczniczy 30 min. -  od 70 * do 80 zł 

masaż leczniczy 60 min. - 120 zł

Przy braku wskazań medycznych do masażu zostanie doliczony podatek VAT. 

Masaż antycelulitowy -  może zostać przeprowadzony za pomocą specjalnych przyrządów do masażu w gabinetach kosmetycznych. Dzięki masażowi można zredukować zjawisko cellulitu i zmniejszyć chorobowo zmienione komórki tłuszczowe. Cellulitem nazywamy chorobowo zmienioną tkankę tłuszczową. Powstaje na skutek złego krążenia limfy i krwi – w komórkach zalegają toksyny,a to w konsekwencji prowadzi do zachwiania gospodarki lipidowej i metabolicznej.

Koszt:

masaż antycellulitowt 30 min. -od 60 zł * do  70 zł

Przy braku wskazań medycznych do masażu zostanie doliczony podatek VAT.  

Drenaż limfatyczny - jedno z działań fizjoterapeutycznych  wskazanych w leczeniu obrzęku limfatycznego różnego pochodzenia. Opuchlizny tego rodzaju powstają w wyniku zastoju chłonki w tkankach, do których dochodzi kiedy funkcje układu limfatycznego są upośledzone. Drenaż limfatyczny polega na usprawnianiu krążenia limfy i przetoczeniu jej w kierunku zdrowych tkanek. Zapobiegamy w ten sposób powikłaniom wynikającym z okrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych, chłonnych. 

Zwykle obrzęk limfatyczny dotyczy kończyn i w związku z tym najczęściej wykonywane zabiegi drenażu to:

- drenaż limfatyczny jednej kończyny górnej ( np. po jednostronnej mastektomii ) 

- drenaż limfatyczny obu rąk (np. po obustronnej amputacji piersi )

- drenaż limfatyczny jednej kończyny dolnej ( np. w asymetrycznym obrzęku móg)

- drenaż limfatyczny obu nóg ( np. w przypadku obu nóg)

Koszt:

1 okolica - 60 zł

Przy braku wskazań medycznych do drenażu zostanie doliczony podatek VAT.  

* cena przy uwzględnieniu pakietu promocyjnego

Terapia manualna 

Terapia manualna to ogólne określenie dla zestawu metod i technik zajmujących się diagnostyką i leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu (stawów, mięśni, powięzi, więzadeł). Ponieważ badanie i leczenie wykonywane jest rękoma terapeuty, ten sposób pracy określono mianem „terapii manualnej”.

Zadzwoń teraz

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych