Obkurczanie pochwy

 

 

 

Laserowe obkurczanie pochwy to najnowsza metoda, która nie wymaga operacji.

Jest bardzo bezpieczna i nie niesie za sobą żadnego ryzyka powikłań.

 

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?

     

Do zabiegu wykorzystuje się laser Er - YAG Fotona, który oddziałuje na ścianki pochwy. To tzw. fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczenie pochwy.

obkurczanie-pochwy

 

Wskazania do zabiegu:

  • Luźność pochwy wywołana porodem naturalnym lub po okresie menopauzy
  • Brak satysfakcji ze współżycia: mniejsze doznania lub ich brak w trakcie stosunku

Jak działa zabieg i jaki jest efekt?

Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. W efekcie tkanki stają się bardziej napięte i elastyczne, zmniejsza się obwód pochwy (jest ciaśniejsza), polepszają się doznania seksualne, znacznie poprawia się jakość i komfort życia.

Ile zabiegów należy wykonać?

Ilość zabiegów uzależniona jest od stopnia rozciągnięcia tkanek. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. W razie potrzeby procedurę można powtórzyć po miesiącu.

Przeciwwskazania:

Głównym przeciwwskazaniem są infekcje w obrębie pochwy.

Przed zabiegiem należy się przebadać i wyleczyć ewentualne przypadłości. Po zakończonej terapii można poddać się zabiegowi.

Zalecenia pozabiegowe:

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, więc zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych przez miesiąc od zabiegu.

Ile czeka się na efekt?

Efekt pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje przez min. dwa lata. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla podtrzymuje efekt na dłużej.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jeśli problem występuje u młodej mamy, będzie się ona cieszyć efektem przez lata lub do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jednakże wzmocnienie pochwy podczas zabiegu, może zaprocentować i spowodować, że po kolejnym porodzie problem nie wystąpi w ogóle lub wystąpi w mniejszym stopniu.

W przypadku, gdy kobieta jest po okresie menopauzy należy stosować odpowiednią terapię zastępczą - odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.


 

Zadzwoń teraz

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych