Rehabilitacja

Masaż

Jest to zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki i polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu do serca. Masaż powinien być wykonywany rytmicznie, bez rozciągania skóry nieuzbrojoną ręką.

Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowywać mięśnie do wysiłku.

Masaż leczniczy - masaż polegający na wykorzystywaniu rąk fizjoterapeuty w celu odprężenia i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele technik tego masaż, wszystkie jednak opierają się na technikach masażu klasycznego. Główne ruchy polegają na stosowaniu nacierania, głaskania, uciskania, ugniatania lub mocnego oklepywania skóry, mięśni lub stawów.

Główny cel to złagodzenie sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego. Stosuje się go również dla ogólnego odprężenia oraz przezwyciężenia stresu.  Masaż leczniczy zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza leczenie jak i przemianę materii.

Koszt:

masaż leczniczy 30 min. -  od 70 * do 80 zł 

masaż leczniczy 60 min. - 110 zł

Masaż relaksacyjny -  jest jedną z form masażu, której głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie. Jest to zabieg naturalny polegający na mechanicznej stymulacji tkanek organizmu za pomocą rąk terapeuty. Oddziałuje on na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, mięśnie, ścięgna, więzadła, powięzi, zakończenia nerwowe w skórze, układ krwionośny i limfatyczny a także na ośrodkowy układ nerwowy i układ hormonalny czyli na umysł i emocje człowieka. Ponieważ wywiera bezpośredni i pośredni wpływ na organizm, stanowi integralną część odnowy biologicznej.

Masaż relaksacyjny jest szczególnie wskazany dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu, zapracowanych, będących pod wpływem nieustającego silnego stresu, chronicznie zmęczonych i dla tych, którzy sami nie potrafią się uspokoić oraz dla tych, którzy mimo długotrwałej relaksacji nie czują regeneracji sił. Dzięki swym licznym korzystnym efektom stosowany w profilaktyce wielu chorób.Mimo iż efekty masażu relaksacyjnego widoczne są już po pierwszym zabiegu, to najwięcej korzyści długoterminowych zarówno dla ciała jak i umysłu, daje regularne zażywanie sesji masażu raz lub dwa razy w tygodniu

Koszt:

masaż relaksacyjny 30 min.- od 55 zł * do  60 zł

masaż relaksacyjny 60 min.- od 60 zł do  85 zł

Masaż antycelulitowy -  może zostać przeprowadzony za pomocą specjalnych przyrządów do masażu w gabinetach kosmetycznych. Dzięki masażowi można zredukować zjawisko cellulitu i zmniejszyć chorobowo zmienione komórki tłuszczowe. Cellulitem nazywamy chorobowo zmienioną tkankę tłuszczową. Powstaje na skutek złego krążenia limfy i krwi – w komórkach zalegają toksyny,a to w konsekwencji prowadzi do zachwiania gospodarki lipidowej i metabolicznej.

Koszt:

masaż antycellulitowt 30 min. -od 60 zł * do  70 zł

Drenaż limfatyczny - jedno z działań fizjoterapeutycznych  wskazanych w leczeniu obrzęku limfatycznego różnego pochodzenia. Opuchlizny tego rodzaju powstają w wyniku zastoju chłonki w tkankach, do których dochodzi kiedy funkcje układu limfatycznego są upośledzone. Drenaż limfatyczny polega na usprawnianiu krążenia limfy i przetoczeniu jej w kierunku zdrowych tkanek. Zapobiegamy w ten sposób powikłaniom wynikającym z okrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych, chłonnych. 

Zwykle obrzęk limfatyczny dotyczy kończyn i w związku z tym najczęściej wykonywane zabiegi drenażu to:

- drenaż limfatyczny jednej kończyny górnej ( np. po jednostronnej mastektomii ) 

- drenaż limfatyczny obu rąk (np. po obustronnej amputacji piersi )

- drenaż limfatyczny jednej kończyny dolnej ( np. w asymetrycznym obrzęku móg)

- drenaż limfatyczny obu nóg ( np. w przypadku obu nóg)

Koszt:

1 okolica - 60 zł

* cena przy uwzględnieniu pakietu promocyjnego

Terapia manualna 

Terapia manualna to ogólne określenie dla zestawu metod i technik zajmujących się diagnostyką i leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu (stawów, mięśni, powięzi, więzadeł). Ponieważ badanie i leczenie wykonywane jest rękoma terapeuty, ten sposób pracy określono mianem „terapii manualnej”.